از درخواست تا دریافت

 

در این کتاب، فرایند آفریده شدن خواسته ها در جهان را، در سه مرحله عنوان میکند. آموزه های آبراهام هیکس ، تنها مرجعیست که به شکلی قابل فهم و منطقی و متفاوت، از این سه مرحله پرده برمیدارد.

این سه مرحله عبارت اند از:

1- درخواست
2- اجابت
3- دریافت

مرحله اول “درخواست”

مفهوم تضاد

جالب است بدانید این مرحله ای نیست که آگاهانه انجامش بدید. همه اکثرا فکر میکنند در خواست یعنی یک خواسته ی مشخصی را برگزینیم و آن را اعلام کنیم تا جهان متوجه خواسته ما شود. اما این چیزی نیست که کتاب بخواهید و بشما داده میشود به آن اشاره میکند. بلکه این کتاب میگوید درخواست های ما کاملا نا آگاهانه اتفاق می افتد.

برای درک آن یک مثال میزنم: فرض کنید وارد مغازه ای میشوید تا جنس مورد نظر خودرا تهیه کنید، ناگهان متوجه میشوید به مقدار کافی، پول برای تهیه ی آن مورد در اختیار ندارید. در همان لحظه که متوجه این موضوع میشوید “نا خودآگاه” دلتان میخواهد پول بیشتری در اختیار داشته باشید. و در همان لحظه که ناخودآگاه در دلتان میگویید ای کاش پول بیشتری داشتم، درخواستی از جانب شما ساطع میشود. “بدون آنکه نیاز باشد صحبت کنید.” حتی خودتان هم متوجه آن درخواست نمیشوید.

درواقع، درخواست، “تنها زمانی اتفاق می افتد که ما با یک تضاد (مشکل)، در زندگیمان مواجه شویم.”
اگر دقت کرده باشید متوجه میشوید که بارها بدون آنکه چیزی را به زبان آورده باشید، و یا حتی گفته باشید من آنرا میخواهم، در همان روز آن اتفاق را تجربه میکنید و بعد متعجب میشوید که این همان چیزی بود که من امروز میخواستم.

اما درخواست ما دقیقا چیست؟ و کجا میرود؟

درخواستِ ما یک انرژی (ارتعاش) است. یک انرژی که از وجود ما متصاعد میشود و به سمت منشا حیات (خداوند) و همچنین به سمت خود واقعی ما (روح ما) روانه میشود.

اگر متوجه نمیشوید به سمت خود واقعی ما روانه میشود یعنی چه، حتما  مقاله “احساسات چه هستند” را سرفرصت، کامل مطالعه کنید. (لینک مقاله ” احساسات چه هستند”)  اما فعلا میتوانید ادامه مطلب را مطالعه کنید.

جمع بندی مرحله درخواست:

پس زمانی که ما با مشکلی مواجه میشویم، یک درخواست، به شکل ارتعاش، و کاملا نا خودآگاه، به سمت منشا حیات (خداوند) ارسال میکنیم.

مرحله دوم “اجابت”

به گفته ی این کتاب شگفت انگیز که من واقعا دربرابرش تسلیمم و پذیرفتمش. در آن واحد که درخواستی درما شکل میگیرد و ارسال میشود، درهمان لحظه، “اجابت میشود!

منظور از اجابت این نیست که وارد تجربه ی مادی شما میشود، منظور این است که با آن موافقت میشود و برای شما به امانت نگه داشته میشود.

شاید برایتان این سوال پیش آید که تا چه زمانی نگه داشته میشود؟

“تا زمانی که با آن در هماهنگی ارتعاشی قرار گیرید”

مرحله سوم “دریافت”

مرحله دریافت در یک جمله یعنی “جوری به آن خواسته فکر کنید که در شما احساس خوبی ایجاد شود”
اگر بتوانید وقتی درباره خواسته تان فکر میکنید، احساس اشتیاق و امیدواری و شادی را تجربه کنید، در حالت “دریافت” قرار میگیرید. این کاریست که فرایند های کتاب بخواهید و بشما داده میشود، برایتان انجام میدهند. (به منظو درک بهتر این جمله، روی متن کلیک کنید و مقاله معرفی فرایند ها را مطالعه نمایید)

فکر میکنم درحال حاضر به پاسخ برخی از سوالهایتان در این زمینه که چه زمانی به خواستهایم میرسم رسیده اید. این از مزایای آموزه های استر هیکس است که به ذهن شما شفافیت میبخشد. شما اکنون متوجه شده اید که اگر هنوز به خواستهایتان نرسیده اید، این نیست که سرنوشت، برای شما نمیخواهد. بلکه تنها این است که هنوز با آنها در هماهنگی ارتعاشی قرار نگرفته اید. (اگر نمیدانید هماهنگی ارتعاشی چیست، روی متن کلیک کنید و سرفرصت مقاله “احساسات چه هستند” را مطالعه نمایید)

چرا به هماهگی ارتعاشی نیاز است؟

زیرا کل جهان، یک ارتعاش است، و تمام نعمت ها، ارتعاش خودرا دارند، و جهان، برمبنای جاذبه است. پس شما نمیتوانید چیزهایی را در اختیار داشته باشید که با آنها در هماهنگی ارتعاشی نیستید. برای درک بهتر تصور کنید یک آهنربا هستید، و تنها چیزهایی را به زندگیتان جذب میکنید که درباره آنها می اندیشید. بحثِ ارتعاش، همان بحث اندیشه ها و احساسات هست. اگر احساس فقر کنید، فقر را جذب میکنید. اگر احساس سلامتی کنید، سلامتی را جذب میکنید.

در مقاله “احساسات چه هستند” به تفصیل درباره این موضوع توضیح داده ام. ( لینک مقاله” احساسات چه هستند”)

موضوعی جالب که وجود دارد این است که هیچ تقدیری درکار نیست. و تمام آرزوهایی که در این سالها درخواستشان کرده ایم، چشم براه ما هستند و میتوانند متجلی شوند. به این بخش از کتاب گوش کنید.

توضیحات تکمیلی:

درواقع این کتاب، به زیبایی مارا مطلع میسازد که کل جهان به همین شکل تکامل یافته است. تمام موجودات به همین شکل به گونه های تکامل یافته تر تبدیل شده اند. یعنی به تضادی خورده اند و درخواست بهبود کرده اند و به درخواستشان پاسخ داده شده است. نام این کتاب نیز همین است: “بخواهید و بشما داده میشود”

درواقع، منشا حیات هرگز روی خواسته های ما فیلتر نمیگذارد و نمیگوید چه چیزی به صلاح ما هست و چه چیزی به صلاح ما نیست. “زیرا به همین دلیل که بودن در معرض تضادها موجب شده، شخص ما، به این نتیجه برسیم که چه چیزی را میخواهیم، پس یعنی واقعا داشتنش به صلاح ماست، اگرنه آنرا نمیخواستیم

زرافه ها به تضای خوردند بنام کوتاهی قد، و درخواست کردند گردن بلندتری داشته باشند. و این درخواست اجابت شد. اگر نمیشد، به ضرر آن زرافه بود. خداوند هیچیک از خواسته هارا قضاوت نمیکند. تنها برابرده شان میکند. اما چون جهان ما بر مبنای جاذبه است، باید پیش از دریافت آن، با آن در هماهنگی ارتعاشی قرار گیریم.

یک بخش از کتاب صوتی بخواهید و به شما داده میشود هست که بینهایت دوستش دارم، خود فایل صوتی رو بدون هیچ تصویری قرار دادم، چون واقعا به تنهایی فوق العاده هست، پیشنهاد میکنم این بخش رو گوش بدید و واقعا درش عمیق بشید. چون این، چشم اندازیست که واقعا در هیچ کتاب و جای دیگری عنوان نشده است. مضمونش این هست که وقتی درخواست های شما پاسخ میگیرد و متجلی میشود، این موجب گسترش جهان میشود. (برخلاف بعضیها که فکر میکنند جهان مخالف اجابت شدن خواسته آنهاست، باید بدانید که جهان از خدایش است! زیرا رسیدن شما به خواسته هایتان موجب گسترش جهان میشود.) جهان توازنی بی همتا دارد، چراکه میتواند پاسخگوی درخواست هایی باشد، که در دل خودش، توسط ما و دیگر موجودات زاده میشود.

پیشنهاد میکنم برای درک بهتر مبحث گسترش جهان و درخواست ها، این فابل صوتی را از کتاب صوتی بخواهید و به شما داده میشود، با مضمونِ “شما موجودی درحال گسترش، درجهانی در حال گسترش هستید” مشاهده کنید:

 

نوشته شده توسط دانیال تهرانی

امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید. اگر سوال و یا نظری داشتید میتوانید در پایین این صفحه نظر خود را درج کنید.

دوستدار شما، دانیال تهرانی