رهایی از اظطراب

یکی از چیزهایی که موجب استرس میشه  و با رعایت کردن اون، میتونیم در طول روز بیشتر آرامش درونیمون رو حفظ کنیم، این هست که وقتی مشغول انجام کاری هستیم، مثل غذا درست کردن، مسواک زدن، فیلم دیدن و یا هرچیز دیگر، هیچ عجله ای در به اتمام رساندن اون کار نداشته باشیم، و موقه ی انجام دادن اون کار، به هیچ چیزی بجز همون کار، فکر نکنیم. یعنی فکرمون در جای دیگه نباشه درحالی که مشغول انجام کاری هستیم.
طبق تجربه متوجه شدم وقتی کاری رو با عجله و یا به اصطلاح (حول حولی) انجام میدیم، (که دلیلش هم همینه که فکرمون جای دیگس)، ناخود آگاه، احساس اظطراب میکنیم، چون در هماهنگی با کار فعلیمون نیستیم و انگار هم میخوایم انجامش بدیم و هم نمیخوایم!

پس بهترین کار برای افزودن آرامش روزانه مون اینه که  تک تک کارهامون رو با آرامش و دقت و توجه کامل له اون کار انجام بدیم و اتفاقا ازش فرصتی بسازیم برای لذت بردن و استراحتی به ذهنمون دادن.

زندگی مجموعه ی همین کارهای کوچیکه، و اگه این کارها رو با حس قشنگی انجام بدیم، باوجود کوچکیش میتونه فرصتی باشه برای آسودن و رسیدن به مرحله بی ذهنی.

دوستون دارم

نوشته شده توسط: دانیال تهرانی

2 دیدگاه برای “رهایی از اظطراب

 1. طیبه گفته:

  عالیه ولی بعید میدونم درمان قطعی آستری این باشه.
  مثلا شخص اتفاقی مثل از دست دادن کسی یا چیزی براش به وجود اومده
  خوب الان به شدت برای اتفاقات بعدی استرس داره
  اون وقت چه باید کرد.
  اصلا دلت به کار نمیره که بخای حضور خم آغشته باشی

  • دانیال تهرانی گفته:

   سلام وقتتون بخیر، بله من در زمینه رهایی از استرس واقعا متخصص نیستم ولی این چیزی بود که طبق تجربه متوجه شدم کمک میکنه یموقه ها از اظطراب روزانم که به هر دلیلی پیش آمده کم شه. در کل متد «ذهن آگاهی» خیلی میتونه به درمان هر اختلال روحی/فکری ای کمک کنه که من پیشنهاد میکنم حتما یاد بگیرید. البته خودم در دوره ی «در آغوشِ زندگی» روی این مورد خیلی کار کردم. این متد به طور کلی، میگه باید نظاره گر افکار و احساساتت باشی و باهاش یکی نشی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *