احساسات چه هستند؟

از نظر آموزه های آبراهام هیکس، احساسات، سامانه هدایتگر عاطفی ما هستند که به ما بخشیده شده اند تا راهمان را برای رسیدن به خواستهایمان گم نکنیم و بتوانیم با آنها در هماهنگی ارتعاشی قرار گیریم.

توضیح اجمالی:

خود واقعی

برای درک احساسات، ابتدا باید بدانیم منظور از خود واقعی، در این کتاب چیست. خود واقعی در یک کلام، همان چیزیست که به عنوان روح خود میشناسیم. اما به کلامی کامل تر، بخشی از خداوند است.

این خود واقعی، دارای ارتعاش است. ارتعاشی که مثبت و خالص است. انرژی ای که عشق است. انرژی ای که به همه چیز نگاهی زیبا دارد. انرژی ای که عاشق خودش است. انرژی ای که دارای نیروی حیات (ثروت، سلامتی و …) است.

پس اینها شدند ویژگی هایی که روح ما داراست.

حال، ما در جسم مادی خود نیز، ارتعاشی داریم.
یا این ارتعاش، با ارتعاش روحمان در هماهنگیست، و یا در هماهنگی نیست.
اگر ارتعاش ما، با ارتعاش روحمان در هماهنگی باشد، احساس خوبی را تجربه میکنیم.
اگر ارتعاش ما با ارتعاش روحمان در هماهنگی نباشد، احساس بدی میابیم.

اکنون سوالی پیش میاید: “ارتعاش ما به چه چیزی وابسته است؟

ارتعاش ما، به “افکار و باورهای ما” وابسته است. زیرا افکار و باورهای ما دارای “ارتعاش” هستند.
مثال: مثلا همانطور که گفته شد، روح ما با ثروت و فراوانی هم ارتعاش است. حال، اگر ما بر نداشتن پول و بی پولی تمرکز کنیم، و خواستهایمان را برای ثروتمند بودن باور نداشته باشیم، هر زمان که به پول می اندیشیم، احساس بدی میابیم. ” زیرا ارتعاش ما با نبودن پول همتراز شده است، درحالی که ارتعاش خود واقعی ما با بودن پول همتراز است”

اگر ما در ذهنمان به این فکر کنیم که چقدر انسان ناشایستی هستیم، به نظر شما چه احساسی پیدا میکنیم؟ آیا میتوانیم احساسی بغیر از احساس بد داشته باشیم؟ مسلما خیر. زیرا ارتعاش فکری که بر خوب نبودن ما دلالت دارد، با ارتعاش خود واقعیمان که عاشق خودش است در همترازی نیست.

این واقعیت که احساسات ما، چنین هدایتگری هستند را، هیچ آموزه ای تا کنون به این شکل توضیح نداده است، و برای همین است که من عاشق آموزه های آبراهام هستم.

توجه شمارو به این بخش از کتاب صوتی بخواهید و به شما داده میشود جلب میکنم:

 

توضیحات تکمیل کننده درباره احساسات

پس متوجه شدیم که احساسات، سامانه هدایتگر عاطفی ما هستند که به ما بخشیده شده اند تا متوجه شویم چقدر با انرژی مثبت و خالص وجودمان در هماهنگی هستیم، و چقدر با جریانِ نعمت و خوشبختی در هماهنگی هستیم یا نیستیم.

به این مثال توجه کنید:

اگر ناقافل دستتان روی اجاق داغ قرار بگیرد، فورا دستتان را میکشید، درست است؟ زیرا حسگرهای پوستتان به شما هشداری جدی و فوری میدهند که دارد اتفاق بدی برای دستتان می افتد.

نقش احساسات نیز، دقیقا همین است. یعنی به شما بخشید شده تا وقتی به چیزی فکر کردید که دارد جریان مثبتِ انرژی را در شما بند می آورد، از آن باخبر شوید و دست از آن فکر بکشید. این دقیقد کاریست که من انجام میدهم، و وقتی شما کودک بودید انجام میدادید. اما درحال حاضر بالای 95 درصد افراد بزرگسال در جهان، اینکار را انجام نمیدهند، زیرا مدتی طولانیست که دستشان روی اجاق داغ است، و به افکار و احساسات منفی عادت کرده، و سِر شده اند.

 

پیش به سوی خواسته ها

لطفا این بخش را با دقت بخوانید، زیرا کمی نیاز به تامل دارد.

احساسات، gps های هوشمند ذاتی شما هستند

رسیدن به خواستهای ما 3 مرحله دارد:

1- درخواست
2- اجابت
3- دریافت

در خواست چیست؟

این درخواست، یک ارتعاش است. درواقع وقتی چیزی را از جهان میخواهیم، این درخواست چیزی شنیدنی و گفتنی نیست. این درخواست، به شکل ارتعاشی از ما ساطع میشود و نیازی به کلام از سمت ما، و گوشی از سمت جهان ندارد. این درخواست به شکل ارتعاش، از افکار ما ساطع، و جهان، این ارتعاش (درخواست) را متوجه میشود. (برای درکِ فرایند درخواست، میتوانید با کلیک روی متن، وارد مقاله “از درخواست تا دریافت” شوید)

پس ما وقتی آرزوی چیزی را داریم، درواقع، یک ارتعاشی از ما ساطع میشود. در لحظه ای که این ارتعاش از ما ساطع میشود، “خود واقعی ما” که در این صفحه دربارش صحبت کردیم، این ارتعاش را دریافت میکند. درواقع ارتعاشِ آرزوی ما، به ارتعاشِ خود واقعی ما اضافه میشود. و موجب گسترش خود واقعی ما میشود. اگر درک این موضوع برای شما سخت هست، تصور کنید یک قطره آب، به یک لیوان آب اضافه میشود. قطره، همون آرزوی ما هست، و لیوان، خود واقعی ما.

درواقع این به این مفهوم است، که ما در هر لحظه رابطه تنگاتنگی با خود واقعیمان داریم و او از تمام آرزوهای ما آگاه است. حال، این موضوع چه فایده ای دارد؟!

یادتون هست گفتم احساسات چه هستند؟ بیایید دوباره مرور کنیم: “احساسات نشان دهنده فاصله ارتعاشی ما با ارتعاش خود واقعیمان هستند”
حال، وقتی خود واقعیمان با ارتعاش آرویمان، هماهنگ شده است، میتوان اینگونه گفت که: “احساسات، نشان دهنده فاصله ارتعاشی ما، با آرزوهایمان هستند”

درواقع، ما برای اینکه خواستهایمان را جذب کنیم، نیاز داریم با آنها هم ارتعاش باشیم. اما چطور باید با آنها هم ارتعاش باشیم؟ همانطور که گفته شد: “وقتی طوری به آنها فکر کنیم که احساس خوبی درما ایجاد شود”

پس اگر خود واقعی ما، از طریق احساسات ما، به ما پیغامهای احساسی خوب و بد نفرستد، “دیگر نمیتوانیم بدانیم چه فکری داشته باشیم تا خواستهایمان را جذب کنیم”، زیرا دیگر احساسی وجود نخواهد داشت.

توضیح تکمیلی:

احساسات، چیزی را ایجاد نمیکنند، افکار هستند که موجب آفریده شدن اتفاقات در زندگی ما میشوند. احساسات تنها یک وظیفه دارند: “به ما بگویند، فکری که در سر داریم، مارا به خواستهایمان میرساند یاخیر”

به همین دلیل است که این کتاب، از احساسات به نام gps یاد میکند. چون ما با خواستهایمان، “مقصد را تعیین کرده ایم”، حال، با هر فکری که در سر داریم، از طریق احساسات به ما هشدار میدهد که در حال دور شدن نسبت به اهدافمان هستیم یا نزدیک شدن به آنها. درواقع با داشتن احساسات، هرگز در مسیر زندگی راه خود را گم نمیکنیم، و این توضیحات جامع درباره احساسات و خواستها و کلا زندگی، همان چیزیست که تنها در آموزه های استر هیکس یافت میشود. برای همین است که عاشق آن هستم.

و همچنین عاشق شما.

در انتها پیشنهاد اکید میکنم حتما این بخش از کتاب بخواهید و بشما داده میشود رو گوش کنید، امیدوارم برای شما لذت بهش باشد، همینگونه که برای من هست:

 

نوشته شده توسط: دانیال تهرانی

میتوانید در انتهای این مطلب هر سوال و نظری دارید ارسال کنید.

دوستدار شما، دانیال تهرانی

 

مقاله آشنایی من با استر هیکس

3 دیدگاه برای “احساسات چه هستند؟

 1. مسعودداعی گفته:

  سلام بینهایت از نحوه اموزش وطراحی شما که بسیار تاثیر گذار است قلبا سپاسگزارم

 2. علی صیدمرادی گفته:

  سپاس دانیال عزیز ، این مقاله باعث شد دید جدیدی به قانون جذب پیدا کنم ، باعث شد متوجه بشم که ارتعاش و احساس چه نقش مهمی در زندگی من بازی میکند، نحوه آموزشت عالی بود

 3. زهرا اصلانی گفته:

  چی بگم وقتی همه چیز عالیه از ترجمه ی فوق العاده بگم یا بیان شیوا و صدای دلنشین!؟
  صبح جمعه رو با مطالعه ی مقاله ها شروع کردم البته طبق معمول تا بیدار شدم اول کتاب رو گوش میکردم بعد گفتم یه سر به سایت بزنم.

دیدگاه‌ها بسته شده است.