آرزو داریم در همان جایی که اکنون هستید، خوشحال باشید


 

 

بیشتر انسانها از زندگیشان راضی نیستند و وقتی از آنها سوال میپرسیم که دلیل ناخوشنود بودن تو چیست، پاسخ میدهند “زیرا آن چیزی را که میخواهم هنوز ندارم” یا “زیرا آن چیزی را که نمیخواهم، در زندگیم هست”

در این بخش از کتاب بخواهید و بشما داده میشود ، میشونویم: “این آرزوی قدرتمند ماست که شما در همانجایی که اکنون هستید خوشحال باشید، بدون توجه به جایی که در آن قرار دارید. ما درک میکنیم که اگر از خواسته هایتان فاصله زیادی دارید، این کلمات برای شما کمی عجیب بنظر میرسد،” اما اگر متوجه قدرتی که احساس خوب اکنونتان دارد شوید”، “کلید دستیابی به هرچقدر ثروت، سلامتی یا هروضعیتی که خواهان آن هستید، در دست دارید.”

 

 

درواقع به زیبایی، در یک پاراگراف، مفهومی گرانبها و عمیق را برای ما باز میکند. اینکه آبراهام هیکس از ما میخواهد بتوانیم از مقطعی که در آن هستیم، خوشحال باشیم، با آنکه هنوز به بسیاری از چیزهایی که میخواهیم نرسیده ایم.

اما چگونه این امر ممکن است؟
در این کتاب 2 راه برای رسیدن به جایگاه یک انسان شاد، پیشنهاد شده است که توسط 22 فرایند انجام میپذیرد. (لینک مقاله معرفی فرایندها)

  1. سپاسگزاری از داشته ها “که در فرایند 1 کتاب، به آن پرداخته شده است”
  2. باورِ خواسته ها و داشتن احساس امید و اشتیاق نسبت به آنها:
    برای درک این گزینه، خوب توجه کنید:

بسیاری از انسانها افسرده و غمگین اند، زیرا به خواسته هایشان نرسیده اند، اما دلیل ناراحتیشان این نیست که به آن خواسته ها نرسیده اند، بلکه این است که آن خواسته هارا باور ندارند، و بر نبود خواسته هایشان تمرکز کرده اند.

اگر نسبت به تمام خواستهایشان باورمند و امیدوار بودند و آنهارا در وجود خود سرکوب نمیکردند، بجای افسوس، با اشتیاق، داشتن آنهارا تجسم میکردند و با تصور آن خواستها، اشتیاق و شادی بینهایتی را در زندگی خود تجربه میکردند. که در مقاله “هدف از زندگی شادیست” با جرئیات بیشتری درباره آن صحبت کرده ام. (لینک مقاله هدف از زندگی شادیست)

به منظور درک بهتر، حتماِ حتما، این بخش رو که از نظر من اثرگذارترین بخش این کتاب صوتی هست گوش کنید:

 

و جالب است که در قسمتی از بخشی که شنیدید گفته میشود “اگر بتوانید، این شادی را “هم اکنون” در زندگی خود پیدا کنید، تازه شرایطِ دستیابی به ثروت، سلامتی و غیره، برای شما مهیا میشود.

علت این موضوع این است که “وقتی شاد هستید، با خواستهایتان و جریان خوشبختیتان هم ارتعاش هستید” ، برای درک بهتر این موضوع پیشنهاد میکنم سرفرصت، “مقاله احساسات چه هستند” رو مشاهده کنید. (لینک مقاله احساسات چه هستند)

درواقع، اکثر ما انسانها فکر میکنیم ابتدا باید ارزوهایمان محقق شوند و سپس شاد باشیم. اما این امکان پذیر نیست. چون طبق گفته های استر هیکس ، هیچوقت روزی نمیرسد که ما به تمام آرزوهایمان برسیم. نه به این معنی که نمیتوانیم به آرزوهایمان برسیم، بلکه به این معنی که هرگز نمیتوانیم “بدون آرزو” باشیم.

یعنی حتی اگر به تمام آرزوهایی که اکنون داریم دست یابیم هم، باز آرزوهای بیشماری خواهیم داشت. زیرا هرگز زندگی از مسائل خالی نمیشود. میدانید چرا؟ چون اگر مسئله ای نباشد، دیگر خواسته ای وجود نخواهد داشت و اگر خواسته ای نباشد، پیشرفتی نخواهد بود، و اگر پیشرفتی وجود نداشته باشد، همه ما از بین میرویم. زیرا دیگر زندگی ای وجود نخواهد داشت. زیرا بارز ترین ویژگی زندگی، نغییر و گسترش (پیشرفت) است.

ذات جهان مادی این است که همیشه نقصی در آن پیدا میشود، برای آنکه بتواند رشد کند. زندگی ما نیز از این قانون پیروی میکند و همیشه تضاد و نقصی در آن وجود خواهد داشت. از این صحبت من چه نتیجه ای میگیرید؟ آیا به این نتیجه نمیرسید که سعی کنید به جای تمام شدن لیست آرزوهایتن، از اکنون زندگیتان لذت ببرید؟ چون واقعا خیلی چیزها داریم که بابتشان خوشنود باشیم؟

به این فایل صوتی، توجه کنید:  “ما به یادتان می آوریم کیستید”

 

برای مشاهده مقاله ای که در آن، بیشتر درباره تضادها و تکامل جهان صحبت شده است، سرفرصت، مقاله “از درخواست تا دریافت” را مطالعه کنید. (لینک مقاله “از درخواست تا دریافت”)

پیش از شنیدن بخش بعدی، لطفا توجه بفرمایید “در فایل بعدی، این جمله را میشنوید، هرگز به مقصد نمیرسید، پس از سفر لذت ببرید، اما منظور، این نیست که هرگز به خواسته هایتان نمیرسید، بلکه منظور این است که هرگز روزی نمیرسد که هیچ خواسته ای نداشته باشید. درواقع هرگز روی نمیرسد که به یک مقصد نهایی برسید و دیگر آرزویی نداشته باشید. پس با این منطق، زندگی، تنها “یک مسیر است” و نه یک مقصد. حال، با این ذهنیت، این بخشِ زیبا و بی همتای کتاب صوتی بخواهید و به شما داده میشود را گوش دهید، “و از سفر زندگیتان لذت ببرید”

 

 

اگر بتواینم از اکنون زندگیمان راضی باشیم. در آینده که به بسیاری از آرزوهایمان رسیدیم هم میتوانیم. اما اگر نتوانیم، “اگر دنیا را هم داشته باشیم نمیتوانیم”، زیرا شادی هیچ ارتباطی با شرایط ندارد. تنها ارتباط به هماهنگی ارتعاشی ما با خود واقعیمان دارد. ”
اگر نمیدانید هماهنگی ارتعاشی با خود واقعیمان چیست، مقاله احساسات چه هستند را مطالعه کنید” (لینک مقاله احساسات چه هستند)

نویسنده مقاله: دانیال تهرانی

امیدوارم این مقاله برایتان مفید بوده باشد. میتوانید سوالات و نظرات خودرا در پایین صفحه وارد نمایید.

دوستدار شما، دانیال تهرانی.

 

مقاله آشنایی من با استر هیکس

1 دیدگاه برای “آرزو داریم در همان جایی که اکنون هستید، خوشحال باشید

  1. اشتراک‌ها: هدف از زندگی شادی، و نتیجه زندگی گسترش است -

دیدگاه‌ها بسته شده است.